piątek, 17 kwietnia 2015

#Konkurs ,,Wiosna w obiektywie''


Cześć!

Jest to pierwszy post na moim nowym blogu! Tego bloga stworzyłam jakieś 2 tygodnie temu, ale nie mogłam znaleźć czasu na blogowanie :( Posty na razie będę wstawiać co 5-7 dni, bo ostatnio nie mam czasu zupełnie na nic (poza nauką, oczywiście ;) ). Mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Z okazji rozpoczęcia przygody z tym blogiem organizuję  wraz z moją siostrą Basią z bloga Basia Blog konkurs fotograficzny o wiosennej tematyce. Nazwa konkursu to ,,Wiosna w obiektywie'', jak można było się domyśleć po tytule posta. Wiosna jest bardzo ciekawą porą roku, więc można mieć wiele pomysłów, by ukazać ją na fotografii. Myślę, że wymyślicie coś oryginalnego i ciekawego. Jest parę rzeczy, za które dajemy określoną liczbę punktów, więc wygrywa ten, kto zdobędzie ich najwięcej. Może być kilka takich osób, więc wszyscy mają szansę wygrać. Tyle samo punktów u danych osób = takie samo miejsce.


#Punktacja:
   - każda fotografia 0-10 pkt.
   - zaobserwowanie blogów organizatorek - po 10 pkt.
   - umieszczenie na swoim blogu podlinkowanych bannerów konkursowych na czas trwania konkursu (skopiować obraz, dodać gadżet, wybrać w gadżetach obraz i uzupełnić link do mojego bloga, tego posta, a w drugim bannerze - do Basi) -po 10 pkt.  Swój banner Basia dała u siebie w poście, a ten proszę o podlinkowanie do mnie.


   -każdy miły komentarz kilku-zdaniowy, świadczący o przeczytaniu posta (nie liczą się komentarze typu ,,fajny blog/post, wpadnij do mnie'') i (jeden post = jeden komentarz; jeśli więcej, to jeden jest punktowany) - po 3 pkt.

   -coś innego - piszcie, jeśli zrobiliście  coś innego niż podane rzeczy, miłego i korzystnego dla nas, to ustalimy wg. naszego uznania, ile punktów dana osoba dostanie.

Uwaga! Każdy uczestnik konkursu, jeśli po wynikach lub wysłaniu formularza przestanie obserwować nasze blogi, w następnych konkursach będzie miał znikomą możliwość wygranej, gdyż jego wynik będzie wtedy dzielony przez połowę.

#Fotografie
Możecie przysłać maksimum dwie fotografie i każda będzie punktowana 0-10 pkt. Przedstawiać może ona co chcecie, np. siebie i naturę w tle lub samą przyrodę, według Waszego uznania i pomysłu. Fotografia ma być związana z tematem przewodnim konkursu, którym jest wiosna. Jeśli na zdjęciu jesteście Wy, musicie mieć zgodę fotografa, czy możecie jego pracę wykorzystać w konkursie. Co bierzemy pod uwagę, czyli jak poszczególne elementy fotografii będą punktowane?
   -estetyka, wygląd - maksymalną liczbę punktów zdobędzie osoba, która: zrobi ładną, estetyczną pracę, uczesze się i ładnie ubierze do zdjęcia (jeśli ono przedstawia człowieka), zadba o porządek, ładne otoczenie,... 0-3 pkt.
Obrabiane zdjęcia będą mile widziane, ale nie obniżymy nikomu liczby punktów, jeśli tego nie zrobi.
   -oryginalność, pomysłowość - maksymalną liczbę punktów zdobędzie osoba, która zadba o oryginalność zdjęcia, jej praca będzie się wyróżniać, będzie bardzo ciekawa i pomysłowa. 0-3 pkt.
   -pracochłonność, poziom trudności - maksymalną liczbę punktów zdobędzie osoba, która: włoży serce w swoją pracę, będzie widać, że się postarała, pozytywnie pokaże swoje umiejętności fotograficzne, zrobi pracę niebanalną. 0-2 pkt.
   -jakość - maksymalną liczbę punktów zdobędzie osoba, która zadba o jakość zdjęć.
Jeśli ktoś ma słaby aparat, to niech nie wyklucza się z konkursu, to tylko mała liczba punktów możliwych do zdobycia, a i tak my nie jesteśmy ekspertami w ocenianiu jakości. Po prostu dobrze byłoby, by była po prostu dobra, nie musi być wybitna. 0-2 pkt.

#Nagrody
Wszystkie prace, które osiągnęły któreś z trzech miejsc będą pokazane, podpisane, czyje one są i wsparte linkami do blogów każdego laureata*.

Oprócz tego:
I miejsce: post promujący na blogach obu organizatorek, minimum tygodniowa reklama na pasku bocznym w formie banneru, przygotowanego przez zwycięzców i obserwacja bloga przez organizatorki.
II miejsce: Obserwacja bloga przez organizatorki i minimum tygodniowa reklama na pasku bocznym w formie banneru, przygotowanego przez laureatów II miejsca.
III miejsce: Obserwacja bloga przez organizatorki i reklama bloga w trzech postach.

*Laureat - tutaj: ktoś, kto osiągnął któreś z trzech miejsc.

#Formularz konkursowy
Proszę przesłać na e-maila konkursy.blog@onet.pl następujący formularz konkursowy od razu ze zdjęciami.

Obserwuję blogi TAK/NIE jako....
Umieściłem/am bannery TAK/NIE na blogu....
Skomentowałem/am posty TAK/NIE:........, jako.......
Inne zasługi:
Zgadzam się na pokazanie mojej pracy na blogach organizatorek w poście z wynikami. TAK/NIE
Fotograf:....wyraził zgodę na udział tego zdjęcia w konkursie (jeśli jesteś na zdjęciu).

Uwaga! Jeśli umieściliście na swoich blogach banner, ten Wasz blog będzie reklamowany, jeśli wygra, na którym znajduje się banner!

Konkurs trwa dwa tygodnie 12-26.04.2015. Życzymy wszystkim powodzenia i mam nadzieję, że weźmiecie udział w konkursie.

Jeśli ktoś nie wie, jak coś zrobić lub czegoś nie rozumie, proszę pytać. Śmiało! Kto ma ochotę wziąć udział w konkursie?

Pozdrawiam,
Kendall

6 komentarzy:

 1. ciekawy pomysł :)

  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy post, ja niestety nie umiem robić zdjęć
  MÓJBLOG

  OdpowiedzUsuń
 3. www . poradykamili.blogspot.com

  Ula mogę Ci wysłać na prywatnym na whatsappie albo pokazać w szkole?

  OdpowiedzUsuń